Recital Marty Ławińskiej w Mielniku

„Moje świty” – to tytuł tomiku poezji autorstwa Marty Ławińskiej z Mętnej, gm. Mielnik. Tomik zawiera ok. 90 wierszy. Główna tematyka – człowiek i jego otoczenie. Zbiór powstawał długo. - W zasadzie początki to lata osiemdziesiąte i mój pobyt we Francji. Nie należę do osób, które piszą – jak to się mówi – na czczo, czyli bez emocji czy jakiegokolwiek przeżycia. Do pisania zasiadam wtedy, kiedy czegoś szczególnego doznam, przeżyję lub zobaczę. Musi być zaangażowanie emocjonalne. Coś musi mnie poruszyć. Być może dalej trzymałabym swoje wiersze w ukryciu, ale wreszcie nabrałam odwagi, by powiedzieć światu, że ja też piszę. Stąd ten właśnie tomik – powiedziała nam Marta Ławińska. Promocja zebranych w nich wierszy odbyła się 19 czerwca w restauracji „Wczasowa” w Mielniku. Pani Marta przedstawiła większość z nich, m.in. przy akompaniamencie Giennadija Szemieta. Miło słuchało się zwrotek o walorach tutejszych terenów, wydarzeniach, które drażnią i poruszają, co autorka poszerzyła o własne inspiracje i przemyślenia. Poza tym – świetna dykcja, mimika, barwa głosu, słowem – aktorstwo na wysokim poziomie. Na recital przybyli m.in. samorządowcy, okoliczni mieszkańcy oraz bliscy sercu aktorki przyjaciele i znajomi. Tomik najłatwiej kupić drogą mailową poprzez www.fundacjaengram.pl. W planach pani Marta ma wydanie kolejnego zbioru wierszy.

Fundacja Engram - Tomik wierszy - Moje Świty   Fundacja Engram - Tomik wierszy - Moje Świty
    Autor zdjęć: Cezary  Klimaszewski  - Głos Siemiatycz