SPOŁECZNA WARTOŚĆ DODANA listopad 2014r.

SPOŁECZNA WARTOŚĆ DODANA                              listopad 2014r.

(…) oddolna samoorganizacja, a nie państwowe planowanie…
Czy projekt przyczynił się nie tylko polityce publicznej, ale i Waszej misji ?
Jeśli nie, to jesteście tylko wyrobnikami…”).

(cyt. z publikacji)
Piotr Fronczak dla Ekonomiaspołeczna.pl

Nie zawsze ludzie zaangażowani w jakąś sprawę maja świadomość wartości które wnoszą - czasem dostrzega to ktoś z zewnątrz.

Jestem wiernym obserwatorem tego co się dzieje w moim kochanym Podlasiu/Mielniku - choć Belgia stała się (chwilowo) moim domem. Odkryłem stronę www.fundacjaengram.pl – jest to mieszanka miejscowych realiów, społecznych problemów, ale i poezji i prozy poetyckiej. Interesujące i oryginalne. Najistotniejsze, że swoim dyskretnym działaniem – pewnie aby nie narażać się na  stratę energii, a i tak  nie do uniknięcia – (czytaj Protokoły z posiedzeń Rady Gminny Mielnik  VI kadencji…) Praca zespołu ludzi  na rzecz wartości, o które walczy ta Fundacja,  stworzyła par exellence  SPOŁECZNĄ WARTOŚĆ DODANĄ.

Liczba odwiedzających stronę jest wymowna. Trzeba zauważyć, że zmiany na lepsze  w „klimacie” i w mentalności urzędników tej gminy, zaszły także dzięki NIEKTÓRYM odważnym i światłym RADNYM.

W gminie  coś „drgnęło”, a w zbliżających się Wyborach do Samorządów ludzie na pewno jeszcze odważniej pozbędą się kolejnej „przeszkody” na drodze do  SWOJEJ GMINY. Wytrwałości życzę w 2015r.

Dla Fundacji Engram - „Obserwator z Podlasia” J.A.
(autoryzacja publikacji)