na Rzecz zachowania Naturalnego Piękna Wsi i Godną Starość

TA OKRASA TO NIE NASZA KLASA

TA  OKRASA …?  To  NIE  NASZA KLASA.              Koniec grudnia - 2014r.

„ 5,7 proc. – odsetek osób żyjących poniżej minimum egzystencji;
17 proc. – odsetek osób zagrożonych ubóstwem;
14 proc. – wskaźnik  skrajnego ubóstwa;”

http://natemat.pl/u/7,michal-gasior

*************************************

 Podaję menu dla tych  z  naszej,  przeciętnej - klasy rodaków, którzy pytają, jak tu przeżyć ?

Swojej ziemi już nie masz -  zamieniłeś ją na „rentę”, albo sprzedałeś pod wiatraki, pod IKEę, a może zabrał komornik, albo „zniknęła” w papierkach i tak,  dobry  człowieku, abyś mógł przeżyć:  postaraj się żyć na wsi,  albo mieć tam  rodzinę, (a jeszcze lepiej w pobliżu lasu), albo na  terenie, gdzie niegdyś była wieś – tam między garażami, ścianą supermarketu, pudełkami szarych bloków „mieszkalnych” być  może  ostała się stara antonówka, śliwa tarnina, węgierka, jarzębina, a może gdzieś wspina się po starym płocie jeżyna, rosną  pokrzywy, chrzan, lebioda…, a w ziemi po stajni gdzie odpoczywał  pracowity koń, rośnie pieczarka… (Dzisiaj nasze konie są zjadane przez Włochów  i Francuzów - przeważnie).

OTO MENU NA DWIE OSOBY – 10 zł. dziennie, ale  musisz:

*************************************

1/ stanąć w kolejce po darmowy prowiant – POMOC z UE - bez tego nie dasz rady. (Przypominam,  prowiantu z puli UE nie wolno odsprzedawać – na opakowaniach tak pisze). Otrzymasz tyle na ile osób w gospodarstwie zarejestrowałeś się i w/g. stanu faktycznego – sprawdzą w gminie !

Jak będziesz  miał  szczęśliwy dzień  i  „rzucą ciekawy „towar” -  to dostaniesz  któryś z tych produktów do „jedzenia”   (w cudzysłowie do jedzenia” -  bo nigdy,  nikt nie  zbadał ich zawartości), źródła pochodzenie niektórych jest oznaczone cyferkami.

MAKARON, RYŻ, GROCH, KASZA GRYCZANA, JĘCZMIENNA, PRZECIEER POMIDOROWY, GROSZEK, PŁATKI  KUKURYDZIANE,  OWSIANE – z rodzynkami, lub bez rodzynków, MĄKA,   SUCHARY,  HERBATNICZKI,  CUKIER, OLEJ,  MLEKO w proszku, KONSERWA MIĘSNA – rodzaj mielonki, nawet dobra - można z tego zrobić sos, KLOPSIKI w sosie pomidorowym - (bezdomne psy wylizały tylko ciecz z pomidorów, „mięso” zostawiły), MĄKA, KAWA zbożowa...

2/ - Śniadanie: płatki np. owsiane, zalej na noc przegotowaną letnią wodą – rano lekko podgrzej, dodaj  odrobinę cukru,  ( o polskim miodzie możesz zapomnieć),  najwyżej modyfikowana chińszczyzna) i spokojnie skonsumuj…

3/ - Obiad: kasza gryczana z podsmażoną *cebulką na Unijnym Oleju, wyprodukowanym z roślin genetycznie modyfikowanych.
(Koncerny – „dobroczyńców”  takich, jak – ( Bille Gates muszą się bogacić)!

Na deser  zjedz kilka rodzynków, które sobie powybierasz z płatków. Do zaspokojenia pragnienia pij wodę ze studni, albo kranówkę- jeżeli kranówkę, to tylko przegotowaną. Nie możesz przegotować…? Zabrakło Ci grosza  na kupienie butli gazu…? To musisz mieć zawsze alternatywnie maszynkę elektryczną, a jeżeli wyłączyli Ci elektryczność, nazbieraj patyczków – (jeden z  „okrasicieli” polskiej gastronomii w TV, dla uatrakcyjnienia miejsca akcji w plenerze tak właśnie robi).

Poza tym nasi bezdomni mają spore doświadczenie: jak sobie radzić z gotowaniem -  skorzystaj z ich rady, i może przetrwasz do następnej „wypłaty” z UE.

*************************************

„PRAWDA, O POLSKIEJ BIEDZIE.  W KRAJU MILIONY UBOGICH

(http://natemat.pl/u/7,michal-gasior)

„Bieda w Polsce to zjawisko słabo widoczne z metropolii, ale mocno odczuwane na wsiach  i w małych miastach…”

„CZYM JEST MINIMUM EGZYSTENCJI” ?

Jest to wartość koszyka dóbr, niezbędnych do zaspokojenia podstawowych potrzeb człowieka. Uwzględnia on tylko te potrzeby, które nie mogą być odłożone w czasie (żywność, potrzeba mieszkaniowa)”. „…Dwa miliony ludzi żyjących za mniej niż 466 złotych miesięcznie (taką granicę minimum egzystencji wyznaczył Instytut Pracy i Spraw Socjalnych) to na pewno jest  palący problem…”

(źródło cyt. ) MICHAŁ GĄSIOR (HTTP://NATEMAT.PL/U/7,MICH

*************************************

- Czy istnieją dane statystyczne,  o  tych,  którzy  popełnili samobójstwo,bo nie mieli z czego żyć…?  W ilu wypadkach  zauważono i zareagowano na  czas – ratując  w ostatniej chwili tych, co  w obronie swojej godności byli gotowi  „odejść”, ale nie zdradzić się  że są śmiertelnie biedni…?  

Nastąpiło straszliwe rozwarstwienie społeczeństwa: ci u władzy,  ci przyklejeni do władzy i ci – (coraz liczniejsi) bez  minimum na przeżycie.  

*- cebulkę znajdziesz na placu, gdzie było targowisko warzyw, tylko źle uprzątnięte.

Nawigator

Licznik odwiedzin

162012
Dziś 7
Ostatni tydzień113
Ostatni miesiąc563
Ogółem162012