na Rzecz zachowania Naturalnego Piękna Wsi i Godną Starość

NARODZINY - ŻYCIE - ŚMIERĆ

13-02-2015r. /dla „W czasoprzestrzeni”/

NARODZINY - ŻYCIE - ŚMIERĆ.        

Nie ma istoty, która nie byłaby w stanie coś zrobić przeciw niszczeniu NATURALNEGO SYSTEMU ŻYCIA !

Możemy wybrać mały wycinek rzeczywistości, która nas otacza – w którym dzieje się coś, z czym się nie zgadzamy, coś co jest ewidentnie w sprzeczności z Naturalnym Systemem…

Ten system jest nie do naruszenia i być może w tym jest nadzieja na nasze i naszego otoczenia odrodzenie.

Możemy zagrożone w chwili urodzin życie, ratować – zaawansowaną technologią w podtrzymywaniu procesu oddychania, zwalczać antybiotykami zakażenia, można zamrażać organizm i czekać na odkrycie naukowe które wyleczy z nieuleczalnej dotychczas choroby, „poprawiać” urodę operacją plastyczną, elektroniką zmusić sparaliżowane nogi do chodzenia, Ośrodkami Pomocy Społecznej uratować się od śmierci głodowej itd., ale…, nie ujdziesz: NARODZINOM, ŻYCIU i ŚMIERCI – Naturalnemu Systemowi Przyrody – jedynej WŁADZY, którą powinniśmy szanować i z nią się liczyć. Cała reszta jest wymysłem przerośniętego mózgu – organu, który utracił więzy z resztą ciała; serce, oczy, skóra, seks…  

Dlaczego mózg w swoich ”kombinacjach” wyszedł przed szereg i narusza Naturalny System Życia…? Nie wiem. Może po to, aby człowiek uczył się samego siebie – żeby pojął, że zjadanie własnego ogona przywiedzie go do mózgu i zadławi. Zachłanność dławi.

„TYLE CZŁOWIEKA CO ZWIERZĘCIA”

(…Rewolucja przemysłowa zaczyna niszczyć wielkie dynamiczne procesy, które dotąd utrzymywały ziemię w stanie umożliwiającym człowiekowi życie…”

Dzisiaj uprzemysłowione jest nawet rolnictwo: stosowanie wielkich ilości nawozów sztucznych i środków owadobójczych zmienia naturę ziemi, niszczy zasoby wodne i wywołuje gwałtowne zaburzenia ekologiczne.

Z jednej strony, aby wytworzyć więcej ziemi uprawnej, wycinamy w coraz większym zakresie lasy i nawadniamy pustynie, z drugiej niszczymy żyzne pola uprawne bez oglądania się na scenerię naturalną i historyczną – po to, aby budować fabryki, autostrady i osiedla mieszkalne.

Najpierw niszczyliśmy lasy, aby zrobić miejsce gospodarstwom rolniczym, a później zlikwidowaliśmy farmy, aby zrobić miejsce miastom i przedmieściom.

Prawie wszędzie wykorzystuje się ziemię, nie jako ojcowiznę, nie jako środowisko potrzebne dla stworzenia kultury ludzkiej, ale jako przedmiot eksploatacji i spekulacji. Tolerujemy zwierzęta, rośliny i krajobraz tylko w takim zakresie, w jakim służą one celom ekonomicznym.

Symbolem może wydawać się fakt, że szczury są jedynymi ssakami, których liczebność w ciągu ostatniego stulecia powiększyła się tak samo, jak człowieka.”

                                                  „Tyle człowieka co zwierzęcia” – Rene Dubos,

                                                                       (Prof. Uniwersytetu Rockefellera).

 

Wieś w tym Systemie, to tylko malutka cząstka, która zaistniała i rozwinęła się wraz z człowiekiem: fragment naszego otoczenia, który zachował (i nie przypadkowo) warunki i zdolność dla zdrowego przetrwania – tu i teraz, gdzie się znajdujemy - Czy mamy tego świadomość…?

A co to kogo…, obchodzi?

Mnie obchodzi, i nie godzę się z celową dewastacją naszej wsi. Do licha! Dlaczego systematycznie, począwszy od bolszewików, a i dużo wcześniej każdej władzy przeszkadza naturalne piękno i bogactwo wsi ? Dlaczego koniecznie chcą ją poprawiać - podczas gdy sami i ich rodziny w wolnych chwilach garną się do natury, przytulają się do trawy, do swego kotka, zanurzają ręce w strumieniu…?

Dlaczego ci wybrani przez nas decydenci ułatwiają zawłaszczanie naturalnego bogactwa Polski Różnorodnej i Zielonej…?

CELEM różnej maści krajowych i światowych korporacji (o mafijnych strukturach) jest – KASA !!!

Czy można jeszcze coś zrobić w obronie wsi ? Nasi chłopi dzisiaj (9 luty 2015r. )wyjechali traktorami na polskie drogi i jak wszystko pójdzie „dobrze”, to GWIEŹDZISTYM MARSZEM PÓJDĄ NA WARSZAWĘ. O co chodzi – o kasę? Tak, o kasę!

Rozumiem, mają na utrzymaniu rodziny, kredyty, no i chcą żyć na „poziomie” - zgodnie z mirażem szczęśliwości, nowoczesności, jakie im zaplanowała Unia i…, wpadli w pułapkę! Ich protest to walka: o wieś, o ziemię, o naturę, o Rację Stanu…? Być może wierzą, że tak jest, ale niestety, to nie to – w każdym razie na pewno nie w treści postulatu, o odszkodowanie za (chwilowo zablokowany) ubój rytualny. To jest walka z Naturą – nie o Naturę.

Wyhodowali taką ilość cieląt…, tyle trudu, aby zaspokoić „popyt” na ubój rytualny i zarobić, aż tu nagle, ktoś chciał zakazu masakry dla „wyższych celów”, więc dawać odszkodowania ! Chcą odszkodowań!

Panowie, ja Was rozumiem, ale…, POJĄĆ SPRAWĘ -

                                                                            możecie tylko Wy sami.

 

konsekwencje ludzkiego apetytu” (kliknij tutaj by oglądać)

Polecam inne szokujące artykuły i nagrania o przemyśle mięsnym [+18]:
-Szkodliwe antybiotyki w polskim mięsie. „To proceder na ogromną skalę”
-Szokująca prawda o przemyśle mięsnym. Przeczytaj, o ile dasz radę! [+18]
-Totalne obrzydlistwo! Czym szprycują mięso? Przeczytaj, jeśli dasz radę…
-Holocaust na miarę XXI wieku: Smithfield, korporacja śmierci w Polsce
-Spożywanie mięsa znacznie skraca długość życia i pogarsza jego jakość
-Żywność coraz bardziej skażona. Chrząstki, skrzydła, pióra, a także.. papier toaletowy w produktach mięsnych. Smacznego!
-Syntetyczne mięso GMO i obrzydliwe robactwo: to jest jedzenie przyszłości!
-Bez mięsa można żyć, naprawdę!
-Produkcja mięsa: obozy koncentracyjne dla zwierząt [VIDEO] Zobacz, o ile dasz radę.. [+18]
-Epoka mięsa już minęła. Toksyczny koktail sterydów, antybiotyków i hormonów w kurczakach!

PODZIEL SIĘ ZE ZNAJOMYMI:

Zamieszczone w Apele, Ekologia i przyroda, Ekonomia i gospodarka, Nauka wszechświat i wojsko, Nowe Czasy, Odżywianie i żywność, Polityka i społeczeństwo, Propozycje zmian, Przepowiednie, Sprawy globalne, Zdrowie i choroby, Zmiany i kataklizmy globalne | Tagged dieta, ekologia, medycyna, mięso, nauka, ochrona przyrory, przemysł mięsny, weganizm, wegetarianizm, zdrowie, zwierzęta, środowisko | 6 komentarzy

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału.

Źródło: Jarek kefir.pl

Cytuję: „Słowo „idiota” jest piękne. Idiota to ktoś, kto żyje w niezależny sposób, robi swoje i nie obchodzi go to, co powie o nim świat. Idiotą jest ten, kto nie naśladuje. I nie ma to nic wspólnego z głupotą. Jeśli spróbujesz iść przez życie własną, niezależną drogą, wtedy będziesz nazywany idiotą.

Tłum nie będzie cię szanował, gdyż tłum nie szanuje autentycznych ludzi. Tłum szanuje maski i fałszywe osobowości. Jeśli naprawdę chcesz być mądry, bądź idiotą. A jeśli chcesz być idiotą, gromadź wiedzę. Bądź uczonym, a będziesz idiotą.”
~Osho                                                      (Źródło: Jarek kefir.pl )

Cytuję: „Puść wszystko. Wyobraź sobie, że jesteś kamykiem wrzuconym do rzeki. Kamień bez wysiłku przenika wodę, przez nic nie zatrzymywany, przebywszy możliwie najkrótszą drogę, opada na dno. Jesteś jak ten kamyk, który pozwolił sobie na to, by wszystko porzucić i wpaść do wody.

W centrum twego istnienia jest oddech. Nie obchodzi cię, ile czasu kamyk będzie potrzebował, by dotrzeć do piaszczystego dna rzeki. Gdy poczujesz się jak kamyk, który osiadł na dnie, to zaczniesz odkrywać całkowity spokój. Już cię nic nie popycha i nie ciągnie.”
~Thich Nhat Hanh

Cytuję: „Zwykło się uważać za cud chodzenie po powierzchni wody czy unoszenie się w powietrzu, ale myślę, że prawdziwym cudem jest chodzenie po ziemi. Każdego dnia uczestniczymy w cudzie, z którego nawet nie zdajemy sobie sprawy: niebieskie niebo, białe chmury, zielone liście, ciekawskie oczy dziecka – nasze własne oczy. Wszy­stko jest cudem.”
~Thich Nhat Hanh

Cytuję: „Samo w sobie, życie jest czystą kartką i staje się tym, co na niej namalujesz. Możesz namalować cierpienie, możesz namalować szczęście. Człowiek jest całkowicie wolny. I to jest jego piękno i chwała. Musisz sam siebie stwarzać, wszystko zależy od ciebie. Możesz stać się Buddą, albo Adolfem Hitlerem. Możesz mordować albo medytować.

Możesz stać się wspaniałym rozkwitem świadomości albo możesz zamienić się w zautomatyzowanego robota. Ale pamiętaj! Jesteś za to odpowiedzialny – ty, tylko ty, i nikt poza tobą. Życie nie jest ani cierpieniem, ani szczęściem. Życie to czysta kartka i trzeba wykazać się dużą artystyczną inwencją.”
~Osho

Nawigator

Licznik odwiedzin

152072
Dziś 5
Ostatni tydzień65
Ostatni miesiąc102
Ogółem152072